Mikołaj Kopernik – któż nie zna nazwiska tego wielkiego polskiego uczonego? Patronuje on naszej szkole stając się wzorem do naśladowania dla jej uczniów.

Tradycyjnie 19 lutego świętowaliśmy urodziny naszego zacnego patrona. Odświętny strój uczniów, obecność rodziców, odwiedziny ważnych osobistości: Agnieszka Szczepaniak – zastępca burmistrz ds. społecznych, Piotr Krupa – zastępca burmistrza ds. inwestycji, Anna Całka  – dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli.

Na uroczystej akademii uczennica klasy 8 przypomniała nam życiorys Mikołaja Kopernika. Wielu wrażeń dostarczył taniec „Mazur” w wykonaniu uczniów klasy 2 a i 2 c. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór.

Sława Kopernika związana jest z opracowaną przez niego astronomiczną teorią heliocentryczną, wiedzą o tym wszyscy nasi uczniowie, a szczególnie ci, którzy zmagali się w konkursie wiedzy astronomicznej.

Najmłodsi w pracach plastyczno-technicznych przedstawili „Układ Słoneczny”. Starsi „Lunetę Galileusza”. Piękne dzieła można  obejrzeć na okolicznościowej wystawie.

Do obchodów święta przygotowywaliśmy się również pogłębiając swoją wiedzę w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona było uroczyste otwarcie „nowej” sali językowej.

A na koniec, jak na urodziny przystało, słodkości, toruńskie pierniki.

Laureaci konkursów przeprowadzonych z okazji Święta Patrona Szkoły:

1. Konkurs wiedzy astronomicznej:

Klasy I   : III miejsce Magdalena Socha 1b, Igor Burek 1c

II miejsce Krzysztof Bożym 1a

I miejsce Krystian Włoch 1b

Klasy II : III miejsce  Jakub Rybak 2b, Aleksander Rudnik 2a

II miejsce Jan Borowiecki 2d

I miejsce Mateusz Kapica 2b

Klasy III   : III miejsce Mateusz Noga 3c

II miejsce Małgorzata Styrna 2a

I miejsce Karol Starba 3b

1. Konkurs plastyczny „Układ Słoneczny” – nagrodzone prace:

Kategoria prace płaskie: Joanna Astachow 1a, Krzysztof Gajda 2a, Anna Klasa 2b, Alan Mak i Igor Sułek 1c, Maciej Windak 2d

Kategoria prace przestrzenne: Marianna Domagała 1a, Dawid Gątkiewicz 3a,

Lena Kamińska 1 b, Aleksander Rudnik 2a.

Prace rodzinne: Paweł Mazurek, Magdalena Skarżyńska 1a, Karol Starba 3b,

Oskar Strojny 2b, Monika Wincencik 2c.

1. Konkurs „Luneta Galileusza”

III miejsce   Konrad Adamczyk i Jakub Nosal 8c

Eryk Luberda i Patryk Śliwa 8c

I miejsce      Agnieszka Kotarba i Zuzanna Milka 8c