Wychowawca grupy:

Pani Anna Fitowska

Pani Izabela Król

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Zdobyliśmy II miejsce w VII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla dzieci przedszkolnych i klas „0”.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

OPŁATEK KLASOWY

KLASOWY PRZEGLĄD KOLĘD

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

NASZA CHOINKA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc w naszej sali rozpoczęły się pierwsze przygotowania. Dzieci pięknie udekorowany choinkę oraz wykonały grupowy łańcuch.

ANDRZEJKI

Nasi zerówkowicze wzięli udział w zabawie andrzejkowej, podczas której nie zabrakło tradycyjnych wróżb, lania wosku i wspólnego przyjęcia.

KONKURS „CUDACZEK Z WARZYW”

W październiku został zorganizowany konkurs międzyklasowy „Cudaczek z warzyw”.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Nasza grupa bardzo ochoczo włączyła się w szkolną akcję pomagania bezdomnym zwierzętom z krakowskiego schroniska przekazując różnego rodzaju karmy, posłania, koce itp.

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

W ramach realizacji projektu „Preorientacji zawodowej” oraz z uwagi na niezwykle ważny temat dbania o higienę jamy ustnej zorganizowano spotkanie z mamą Kornela, która jest lekarzem stomatologiem. Dzieci miały okazję poznać specyfikę zawodu oraz utrwalić wiedzę z zakresu dbania o swoje zęby.

PAMIĘĆ I TRADYCJA

Zachowując tradycję i pamięć o tych, którzy już odeszli odwiedziliśmy wielicki cmentarz komunalny. Dzieci zapaliły znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przyglądały się pracom porządkowym przed Świętem Wszystkich Świętych.

WIZYTA PAŃ FARMACEUTEK

W ramach realizacji projektu „Preorientacja zawodowa” oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zorganizowano spotkanie z mamą Natalki, Panią Edytą oraz z panią Kasią, które są farmaceutkami i pracują w wielickiej aptece.

SUKCES SPORTOWY ALEKSA

Uczeń naszej grupy – Aleks Apola zajął I miejsce w kat. Junior F, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Małopolski we wrotkarstwie szybkim.
Aleksowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

WARSZTATY TEATRALNE Z AKTORKĄ TEATRU GROTESKA

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez profesjonalną aktorkę z Teatru Groteska w Krakowie. Mieli okazję poznać specyfikę zawodu aktora, najróżniejsze rodzaje masek i lalek oraz popróbować gry aktorskiej.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

We wrześniu zerówkowicze wybrali się na pobliskie skrzyżowanie, aby oglądać ruch uliczny, poznać znaki drogowe oraz utrwalić zasady poruszania się pieszych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” we współpracy z Mediateką Wielicką oraz Panią Urszulą – Babcią Alusia, ucznia naszej grupy organizujemy cykliczne spotkania z książką. Książka uczy, bawi i wychowuje, a dzieci chętnie słuchają i pobudzają swoją wyobraźnię.

WYCIECZKA DO ALPACA HOME

W październiku wyjechaliśmy na wycieczkę do Krzyszkowic k. Myślenic, gdzie mogliśmy poznać pracę w gospodarstwie hodującym alpaki. Mogliśmy nakarmić, pogłaskać oraz po prostu przytulić się do tych przemiłych i przepięknych stworzeń. Niezwykle aktywnie i pouczająco czas spędzony w gospodarstwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

KISZENIE OGÓRKÓW

Zerówkowicze przygotowali zapasy na zimę – ogórki kiszone. Zajęcia kulinarne dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Wszystkie kiszonki są bardzo zdrowe, są źródłem wielu witamin, które wzmacniają nasze organizmy. Te wykonane przez nas, są po prostu przepyszne!

DZIEŃ CHŁOPCA

Mężczyźni w naszej grupie obchodzili swoje święto, Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla nich słodką niespodziankę oraz upominki. Życzeniom i przemiłej atmosferze nie było końca, a chłopcom uśmiech nie schodził z twarzy.

Spotkanie z policjantem

Wycieczka do Alpakahome/Krzyszkowice k. Myślenic