Jesienna gimnastyka w oddziale Motylków i zerówce.

Dzień Pluszowego Misia u Motylków-  listopad 2018

Czytanie literatury dziecięcej w ramach  ogólnopolskiego projektu: ” MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” w formie teatru Kamishibai- listopad 2018.

Spotkanie z lekarzem w oddziale Motylków-listopad 2018

Spacer przedszkolaków  w poszukiwaniu darów Jesieni

Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę w dn.11 października 2018r. dzieci   z grupy „O” i „Motylki” wybrały się na spacer po najbliższej okolicy   w poszukiwaniu skarbów jesieni.  Podczas wyprawy dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, oraz barwy charakterystyczne dla tej pory roku. Z ogromnym zapałem zbierały kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiety. Miały też okazję poznać gatunki drzew występujących w najbliższej okolicy szkoły, oraz nauczyć się rozpoznawać ich liście. Przedszkolaki  szczególną uwagę zwróciły na zmieniający się kolor liści. Spacerowały wśród drzew obserwując piękno przyrody, nasłuchując jej odgłosów i radośnie podśpiewując znane im jesienne piosenki. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na szaloną zabawę. Wyjątkowo mnóstwo radości sprawiło dzieciom zbieranie i podrzucanie opadłych z drzew, kolorowych liści, oraz poszukiwanie darów jesieni, które wszyscy zbieraliśmy do reklamówek, aby zanieść je do naszych przedszkolnych sal. Na zakończenie spaceru  nie zabrakło wspólnego, wesołego poczęstunku, który oczywiście miał miejsce na świeżym powietrzu. Wyprawa była pełna pozytywnych wrażeń, wzbogaciła dziecięce doświadczenia oraz sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom. Po powrocie do przedszkola zebrane przez nas skarby jesienne wzbogaciły kąciki przyrody i okazały się świetnym materiałem do wszelkiego rodzaju zabaw matematycznych. Ponadto przedszkolaki wykonały w swoich grupach piękne, kolorowe, jesienne prace plastyczne.

Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła!

Dla uczczenia 100.  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci z grupy „0” wzięły udział w uroczystej akademii, podczas której włączyły się w akcję „Rekord dla Niepodległej”, polegający na zaśpiewaniu 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 czterozwrotkowego hymnu narodowego. Wraz z młodszymi kolegami z grupy „Motylków” zobaczyły film edukacyjny „Animowana historia Polski” i dowiedziały się, jak nasza historia biegła, że Polska dzisiaj jest niepodległa. Wspólny śpiew ulubionych pieśni patriotycznych, powiewające flagi biało – czerwone oraz niezwykle podniosła atmosfera sprawiła, że datę 11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze!

Teatrzyk w przedszkolu pt. „Przygody Robinsona Crusoe”

Dn. 16.11.2018r. (czwartek) do naszych grup przedszkolnych: gr „0” i  gr „Motylki” zawitał „Latający Kapelusz” z Wieliczki. W tym dniu przedszkolaki miały okazję nie tylko obejrzeć spektakl pt. „Przygody Robinsona Crusoe”, ale też przenieść się w świat wyobraźni    i podróżować razem z głównymi bohaterami po morzach i ocenach. Dzieci mogły wcielić się w role prawdziwych aktorów i wyruszyć na bezludną wyspę, na której czekało mnóstwo niesamowitych przygód. Przedstawienie przygotowane było w taki sposób, aby dzieci przez cały czas mogły w nim aktywne uczestniczyć pomagając w zabawny sposób głównemu bohaterowi np. sprzątając czy sterując statkiem. Ogromnym walorem wpływającym na dziecięcą wyobraźnię były efekty specjalne takie jak: barwne stroje aktorów, wydobywający się dym, żywiołowa dekoracja i fantastyczny podkład muzyczny. Aktorzy wprowadzili na scenie niesamowitą atmosferę zapraszając do zabawy całą widownię, która w jednej chwili stała się częścią przedstawienia. Wspólna zabawa sprawiła, że całe spotkanie pełne było emocji i śmiechu. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni brawami na stojąco od radosnych uczestników przedstawienia, którym uśmiech nie schodził z twarzy. Tak niesamowite przygody z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

W czwartek 18 października br. przedszkolaki (grupa  „Motylki  oraz oddział ”0”) wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze”. Znajduje się ono w miejscowości Czasław koło Dobczyc. Jest to miejsce naprawdę magiczne. Można  tam oglądać piękne widoki i obcować z naturą na świeżym powietrzu. Atrakcji podczas pobytu było bardzo wiele. Dzieci odwiedziły mini zoo, w którym znajdowało się wiele zwierząt gospodarstwa domowego: kozy, kury, koguty, świnie wietnamskie, króliki i barany. Zwierzęta te dzieci mogły samodzielnie karmić marchewkami lub ziarnami. Przedszkolaki miały również możliwość sprawdzenia na modelowej krowie czy łatwo jest dostać od niej mleko oraz wziąć udział w przejażdżce konnej przy asyście instruktora. Następnie czekały na nas warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wykonywały różne potrawy z ziemniaka. Przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne i brały udział w zabawie z chustą animacyjną. Podczas pobytu właściciele gospodarstwa przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Pełni wrażeń oraz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy wszystkim pracownikom „Zaczarowanego Wzgórza” za mile przyjęcie i aktywnie spędzony czas. Bardzo chętnie powrócimy jeszcze w to „magiczne” miejsce.

Dnia 5 października br, dzieci z grup przedszkolnych („Motylki” oraz grupa „0”) wzięły udział w  zajęciach pt. „Na straganie”. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego  powitania  rymowanką „Jesienne wyprawy”. Następnie  Nauczycielki zaprezentowały dzieciom wiersz J.Brzechwy w formie teatrzyku z wykorzystaniem sylwet warzyw. W kolejnej części zajęć przedszkolaki miały za zadanie rozpoznać wybrane warzywa i owoce za pomocą różnych zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku. Tego dnia nie zabrakło również zabaw słownych takich jak „Prawda czy fałsz”? oraz „Dokończ zdanie, znajdź rym”. Wszystkie aktywności dostarczyły dzieciom dużo atrakcji i świetnej zabawy.

KONKURS PLASTYCZNY – „Nasza piramida żywieniowa”

W miesiącu listopadzie w naszym oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny „Nasza piramida żywieniowa”. Konkurs skierowany był do dwóch grup (grupa: „Motylki oraz oddział „0”). Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia poprzez wdrażanie zasad prawidłowego żywienia zgodnych z przyjętym Planem rocznym „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Pozostałymi celami konkursu było kształtowanie postaw społecznych i prozdrowotnych oraz rozwijanie i kształtowanie zdolności plastycznych z wykorzystaniem własnej fantazji, wyobraźni i pomysłów. Do konkursu zostało zgłoszonych 5 prac. Prace wykonane zostały techniką płaską oraz przestrzenną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Wszystkie prace były wykonane w sposób niezwykle pomysłowy, estetyczny oraz zgodny z celami konkursu. W związku z wysokim poziomem zgłoszonych prac trudno było wyłonić zwycięzców. Prace biorące udział w konkursie uplasowały się na następujących miejscach: I miejsce – Amelia, II miejsce – Patrycja, Kamil, III miejsce – Maria i Gabriel. Po uroczystym ogłoszeniu wyników mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom  za piękne prace i zaangażowanie.

W marcu wysłuchaliśmy kolejnej audycji muzycznej na zamku Żupnym. Chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, organizowanych przez nasz oddział.  Motylki wzięły także udział w konkursie plastycznym: „ Witraż Wielkanocny” organizowanym przez CKiT w Wieliczce, w którym jedna z naszych prac zdobyła wyróżnienie. A oto nasze zdjęcia:

 

Drugiego lutego, w grupie Motylków, odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i wręczyły wykonane przez siebie prezenty  a także ugościły swoich bliskich słodkościami. Kilka dni później u Motylków odbył się bal karnawałowy. Nie zabrakło pięknych strojów, słodkości a przede wszystkim dobrej zabawy przy muzyce. Dziewiątego lutego, w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach edukacyjnych ruchomego planetarium. Dzieci miały okazję podróżować rakietą dookoła Układu Słonecznego za pomocą projektora, wyświetlającego film na sklepieniu wielkiej, materiałowej kopuły.  Na koniec dzieci wykonywały pamiątkowe zdjęcia w skafandrze kosmicznym.