Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Gruszowie

Dnia 29 maja po raz pierwszy wybraliśmy się na wspólną wycieczkę – do Gospodarstwa Agroturystycznego w Gruszowie. Wśród zieleni, sadów i zwierząt milo spędziliśmy kilka godzin. Dzieciaki miały okazję zobaczyć mielenie zboża na mąkę na żarnach, a potem wziąć udział w pieczeniu chleba. Gospodyni pokazała nam również hodowane przez nią zwierzęta i opowiedziała o ich zwyczajach, a także pozwoliła je nakarmić. Uczestniczyły też w przejażdżce traktorem do tartaku. Na koniec gospodyni poczęstowała nas pysznymi naleśnikami, a w ogrodzie plac zabaw zachęcał do zabaw na świeżym powietrzu.

DZIEŃ RODZINY

24 maja odbył się w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny: tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec wręczyły rodzicom upominki i zaprosiły do wspólnej zabawy w rytm wybranych przez siebie utworów. Zaproszeni goście i dzieciaki były bardzo zadowolone ps. miały rację, gdyż dały z siebie 100% lub więcej.

Zajęcia otwarte dla rodziców

19.04 zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których dzieci uczyły się segregować śmieci. Dowiedziały się też, że „nie ma śmieci, są surowce”, które można wykorzystać do zrobienia czegoś innego np. instrumentu. Wspólnie z rodzicami wykonały bębenek ręczny.

Teatrzyk pt. „Trąba Słonia Salomona”

12.04 odwiedził nasze przedszkole Teatr Otwarty z Krakowa , który zaprezentował dzieciom spektakl pt. „Trąba Słonia Salomona”. Dzieci i panie brały aktywny udział pomagając bohaterowi przezwyciężać różne przeszkody.

ODWIEDZINY POLICJANTKI

29.03 mieliśmy przyjemność gościć panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji z Wieliczki. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły i były przejęte. Uczyły się przechodzić nie tylko przez pasy, ale też wtedy, gdy ruchem kieruje policja. Słuchały o tym jak być bezpiecznym na drodze . Sprawdziły także jak wygląda samochód policyjny, jak działa syrena i głośnik. Pomimo, że było głośno dzieciaki chciały jeszcze i jeszcze…

MAGICZNE MAROKO

Niedawno naszych przedszkolaków odwiedził pan podróżnik, który opowiadał dzieciom o życiu ich rówieśników mieszkających w Maroko. Przywiózł ze sobą wór pełen niespodzianek z którego wyskakiwały niesamowite przedmioty: lampa naftowa, garnek gliniany, dziecięce pantofelki, czajniczek, przyprawy i wiele innych, ale największe wrażenie zrobiły na dzieciach instrumenty ręcznie robione bęben, „ręka”, grzechotki, gitara itp. Przedszkolaki podjęły nawet próbę zagrania popularnej melodii „Wlazł kotek na płotek”. Na koniec zostały poczęstowane pyszną marokańską zieloną herbatą z miętą, którą uczyły się parzyć wg instrukcji pana podróżnika.

Od 01.03-16.03.2018 przedszkolaki brały udział w projekcie edukacyjnym pt. „Poznajemy różne zawody”. W tym czasie  dzieci spotykały się z przedstawicielami różnych zawodów m.in. weterynarzem, leśniczym, stomatologiem, górnikiem, lekarzem, a także poznawały zawody na zajęciach grupowych. Z tej okazji stworzyliśmy również kącik badawczy, w którym dzieci umieściły przyniesione przez siebie zabawki oraz wiele tematycznych prac plastycznych. Przedszkolaki świetnie się bawiły odkrywając tajemnice różnych zawodów, a wcielając się w różne role budowały wiarę w siebie i rozwijały pozytywne zachowania prospołeczne.