Dnia 11 lutego w naszej Szkole miało miejsce uroczyste otwarcie Strefy Ciszy, która stanowiła jeden z priorytetów Samorządu Szkolnego na rok 2019/2020. Uczniowie zgłosili potrzebę funkcjonowania w Szkole miejsca, w którym mogliby odpocząć, poczytać książki czy czasopisma, a Samorząd wraz z Panią Dyrektor zadbali o to, by zrealizować to przedsięwzięcie. Inicjatywa ta wiąże się również z promocją czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego w tym roku przystąpiła nasza Szkoła. Życzymy miłego przebywania w nowym miejscu w naszej Szkole!

W dniu 24 stycznia 2020 r. w bibliotece szkolnej rozpoczął się cykl prezentujący formę czytelnictwa Kamishibai, czyli japońską sztukę opowiadania  baśni za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach. Każda plansza przedstawiała kolejny fragment opowieści czytanej przez narratora – panią Izabelę Król. Klasa 1c z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała tekstu Juliana Brudzewskiego pt. „Legenda o skarbniku”.

Biblioteka szkolna zachęca uczniów do spędzenia ferii z książką.
Informujemy, że na ferie zimowe umożliwiamy wypożyczenie trzech książek.