AUTORTYTUŁ
Frances Hodgson BurnettTajemniczy ogród
Jan BrzechwaAkademia Pana Kleksa
Carlo CollodiPinokio
Roald DahlCharlie i fabryka czekolady
Antonina DomańskaHistoria żółtej ciżemki
Irena JurgielewiczowaTen obcy
Stanisław LemBajki robotów
Clive Staples LewisLew, Czarownica i stara szafa
Astrid LindgrenBracia Lwie Serce
Kornel MakuszyńskiSzatan z siódmej klasy
Aleksander MinkowskiDolina Światła
Ferenc MolnárChłopcy z Placu Broni
Lucy Maud MontgomeryAnia z Zielonego Wzgórza
Edmund Niziurskiwybrana powieść (np. Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Sposób na Alcybiadesa)
Joanna OlechDynastia Miziołków
Joanna Onichimowskawybrana powieść (np. Duch starej kamienicy, Daleki rejs)
René Goscinny, Jean-Jacques SempéMikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)
Henryk SienkiewiczW pustyni i w puszczy
Alfred Szklarskiwybrana powieść (np. Tomek w krainie kangurów)
Dorota TerakowskaWładca Lewawu
Mark TwainPrzygody Tomka Sawyera
John Ronald Reuel TolkienHobbit, czyli tam i z powrotem
S.C. LewisOpowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
Juliusz VerneW 80 dni dookoła świata
Moony WitcherDziewczynka z szóstego księżyca
wybór mitów greckich, baśni i legend; wybór kolęd; wybór pieśni patriotycznych; wybór poezji, w tym utwory dla dzieci i młodzieży; film i widowisko teatralne z repertuaru dziecięcego; wybrane programy telewizyjne
AUTORTYTUŁ
Andersen "Baśnie"
J. Brzechwa "Brzechwa dzieciom"
J. Tuwim "Wiersze dla dzieci"
A. Bahdaj "Pilot i ja"
M. Buczkówna „Szaraczek"
J. Duszyńska "Cudaczek - Wyśmiewaczek"
J. Grabowski "Czarna owieczka"
H. Januszewska "Kopciuszek"
C. Janczarski "Jak Wojtek został strażakiem"
M. Jaworczakowa "Jacek, Wacek i Pankracek"
M. Konopnicka "Co słonko widziało"
M. Konopnicka "Na jagody"
M. Kownacka "Plastusiowy pamiętnik"
K. Makuszyński "120 przygód Koziołka Matołka (księga I)"
J. Papuzińska "Nasza mama czarodziejka"
E. Szelburg - Zarembina "Najmilsi"
AUTORTYTUŁ
A. i C. Centkiewiczowie"Zaczarowana zagroda"
A. A. Milne"Kubuś Puchatek"
Ch. Perrault"Bajki"
E. Szelburg - Zarembina"Idzie niebo ciemną nocą"
G. Knutsson"Przygody Filonka Bezogonka"
H. Ch. Andersen"Dziecię elfów"
H. Lofting"Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
I. Kryłow"Bajki dla dzieci"
J. Grabowski"Puc, Bursztyn i goście"
J. Porazińska"Szewczyk Dratewka"
J. Tuwim"Wiersze dla dzieci"
J. K. Kleniewska - Kowaliszyn"Magda, Paweł i ja"
M. Krüger"Karolcia"
M. Konopnicka"O krasnoludkach i sierotce Marysi (fragmenty)"
S. Michałkow"Nie płacz, koziołku"
W. Chotomska"Legendy polskie"
AUTORTYTUŁ
A. Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn"
C. Centkiewicz "Anaruk chłopiec z Grenlandii"
H. Ch. Andersen "Baśnie"
H. Kostyrko "Klechdy domowe"
J. Porazińska "O dwunastu miesiącach"
J. Ratajczak "Ziarenka maku" (wybór)
J. Twardowski„Patyki i patyczki”
J. Brzechwa "Akademia Pana Kleksa"
K. Makuszyński "Awantura o Basię"
M. Jaworczakowa "Oto jest Kasia"
M. Kownacka "Kajtkowe przygody"
R. Pisarski "O psie, który jeździł koleją"
S. Wortman "U złotego źródła. Baśnie polskie"
W. Chotomska "Dzieci Pana Astronoma"
T. Jansson "Zima Muminków"
K. Makuszyński "120 przygód Koziołka Matołka (cz.1)"